Crimp Oil – Crimping, it is essential – o co w tym tak naprawdę chodzi?

Nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że wspinanie cieszy się coraz większą popularnością. W skutek prostej rynkowej zależności podaży od popytu możemy zaopatrzyć się w coraz większą ilość produktów ułatwiających wspinaczom życie. Każdy z nas zna choćby ze słyszenia (jeśli nie z własnych bolesnych i frustrujących doświadczeń) temat kontuzji palców. Chcielibyśmy opowiedzieć o produkcie dla wspinaczy – olejku Crimp Oil.

Crimp Oil Original

***

Na początku sprostowanie paru mitów na temat “cudownego” olejku.

  1. Crimp Oil nie wyleczy twojego zerwanego troczka w dwa dni – niestety, o ile już doszło do zerwania więzadła, konieczna jest co najmniej miesięczna przerwa od wspinania, zalecany jest głęboki masaż poprzeczny, który poprawia ukrwienie oraz w sposób mechaniczny wpływa na ułożenie przestrzenne włókien kolagenowych. Możemy zastosować Crimp Oil, który dzięki swoim składnikom przyśpieszy regenerację i ułatwi proces masowania.
  2. Tak samo z naderwanym bicepsem, łokciem golfisty, naciągniętym ścięgnem etc.
  3. Crimp Oil nie jest środkiem leczniczym, lecz kosmetycznym, działającym na zasadzie naturalnych środków przeciwbólowych. Składa się w 100% z naturalnych i organicznych składników.

Crimp Oil  – Crimping, it is essential – o co w tym tak naprawdę chodzi?

Założeniem Crimp Oil jest zmotywowanie ludzi do zdrowego trybu życia oraz stosowania medycyny naturalnej. Farmaceuci, tworząc receptury leków, inspiracje czerpią właśnie z medycyny naturalnej. Warto wykorzystywać to co dała nam natura i korzystać z jej niewyczerpanych źródeł. Medycyna klasyczna, oparta na syntetycznych lekach ma za zadanie wyleczyć pacjenta lub chory organ w jak najkrótszym okresie od zachorowania. Medycyna naturalna wywodzi się z innego podejścia. Przede wszystkim skupia się na całościowym ujęciu problemu – zlikwidowaniu przyczyny schorzenia i powrocie do pełnej harmonii całego organizmu.

Rodzaje Crimp Oil

Crimp Oil Original – pierwszy olejek Crimp Oil, zawiera 7 organicznych olejków eterycznych w tym olejek z winogron. Szybko łagodzi dyskomfort z powodu zmęczenia ścięgien i mięśni, bólów stawów. Pomaga odzyskać poczucie świeżości palców po sesji wspinaczkowej / ćwiczeniach oraz w przypadku kontuzji.

Crimp Oil Extra Hot najmocniejszy z rodziny olejków, działa w sposób przeciwbólowy i przeciwzapalny. Zawiera olej z Copaiba, który ma najwyższy poziom beta-karyofylenu (50%). Beta-karyofylen został szeroko przebadany pod względem jego zdolności do hamowania procesów zapalnych. Zalecane jest stosowania tego olejku w przypadku silnego zapalenia lub bólu. Olej ma stymulujący i tonizujący zapach cynamonu.

Olej Crimp Oil Arnica składa się z 7 organicznych olejków eterycznych oraz ekstraktu Arnica CO2. Szybko łagodzi dyskomfort spowodowany przeciążeniem ścięgien, bólem stawów lub zmęczeniem mięśni. Pomaga odzyskać poczucie świeżości palców po sesji wspinaczkowej / ćwiczeniach oraz w przypadku kontuzji. Jest skuteczny w walce z uszkodzeniami i siniakami.

Olejek Crimp Oil Muscle Care  składa się z 8 organicznych olejków eterycznych: Petit Grain, Atlas Cedarwood, Cypress, Rosemary z kamforą, Eucalyptus cytryny, Wintergreen, Niaouli i Cajeput. Oleje te są idealne do usuwania z krwi kwasu mlekowego (to substancja, która powoduje uczucie “nabitych” przedramion) i detoksykacji mięśni po wspinaczce lub długim wysiłku.

Crimp Oil Skin  jest przeznaczony do szybkiego regenerowania skóry  poprzez działanie 5 olejków eterycznych znanych z pielęgnacji skóry: Lavender, Cistus, Damas Rose, ziela dziurawca i mirra. Wspomaga gojenie uszkodzonego naskórka na palcach i dłoniach. Crimp Oil jest szybkoschnącym olejkiem z wygodnym aplikatorem. Wyniki testu Crimp Oil Skin można przeczytać tutaj.

 

 

Crimp Oil Alps Balsam – pomaga wyrównać bóle stawów i mięśni, stłuczenia, skurcze. Stosuje się go podczas masażu bezpośrednio na bolesnych obszarach. W jego skład wchodzą głównie olejki eteryczne (41,5%), które łagodzą ból (krwawnik, mięta pieprzowa, eukaliptus), łagodzące oleje roślinne (zarodek pszenny, kokos, masło shea), mentol i wosk pszczeli.

Zalecenia przy stosowaniu Crimp Oil

– Dobrze wstrząsnąć przed użyciem.
– Zaaplikować kilka kropli na bolesny obszar i masować, aż do całkowitego wchłonięcia.
– Zaleca się stosowanie do 4 razy dziennie.
– Tylko do użytku zewnętrznego.
– Nie zaleca się stosowania Crimp Oil w ciąży lub w wieku poniżej 7 lat.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Was przydatny.

Jeżeli macie pytania lub potrzebujecie konsultacji w kwestii dotyczącej Crimp Oil – napiszcie do nas kontakt@e-climbing.com lub skontaktujcie się za pomocą naszej strony na Facebook – E-climbing

Życzymy Wam zdrowia i udanego sezonu w skałach,

Zespół E-climbing (dystrybutor Crimp Oil w Polsce)

***

Crimp Oil jest marką założoną przez Caroline Sinno, która mieszka we Francji, w okolicy Fontainebleau.